20/08/2018

SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ - SRUBEC 0:3 (0:2)

Sestava: Šturma - Brabec, Honner J., Simandl, Černý - Kočer, Maxa O., Honner P., Prediger - Ježek, Kudláček

Střídali: Beníšek, Šindelář D., Jirkovský D., Tušl, Hála

Úvod utkání naznačil mnohé. Hned z první příležitosti jsme inkasovali. Při rohovém kopu jsme neuhlídali hostujícího kapitána a ten hlavičkou pohodlně zavěsil na vzdálenější tyč – 0:1. My měli velké problémy s tím udržet míč. Soupeř nás ani nepotřeboval presovat, ale nám chyběl správný pohyb bez míče. Často jsme tak o balon přicházeli již při rozehrávce a Srubečtí tak měli několik možností, které vznikly naší ztrátou. Ty zakončoval povětšinou Kubíček střelami míjícími branku o metry, decimetry a jednou i možná milimetry. My byli schopni „zahrozit“ pouze dlouhými míči na aktivního Kočera, kterého ale většinou obránci obrali o míč. Jednou se pak do zakončení dostal ve velké šanci Ježek po práci Predigera na levé straně. Hosté srazili na roh, po němž v obrovské šanci zakončoval slabě Kudláček, který pak ještě dohrál souboj, kdy gólman neměl míč pod kontrolou, to spustilo mellu, kdy hostující brankář nejprve pěstí udeřil Kudláčka, pak pod krkem chytl Kočera a nakonec rozhodčí rozdal po žluté na každé straně. Hosté přidali druhý gól po chybě brankáře, který vletěl do souboje s Fílou Černým a hostujícím záložníkem, bohužel trefil Fílu a hosté pohodlně vedli 2:0.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Trochu lepší pohyb vnesli Beníšek s Šindelářem. Po práci Predigera nejprve zakončoval z malého vápna Dominik Šindelář, ale trestuhodně přestřelil. O chvilku později šel sám na brankáře Ježek, ale bohužel trefil právě pouze brankáře. Když to nešlo nám, šlo to hostům. Po až příliš váhavé rozehrávce, kdy opět byl problém najít některého spoluhráče v dobrém náběhu jsme přihráli před vápnem soupeři a ten v klidu vykombinoval situaci tří na jednoho.. 3:0. My poté prostřídali všechny polozraněné a svatebčany a sice jsme si asi 4x byli schopni solidně vyměnit míč, ale také jsme propadali dozadu, kdy hosté měli z protiútoků několik loženek, které na poslední chvíli zachraňovali Honner, Simandl a dvakrát Šturma. Utkání bohužel již poněkolikáté nezvládl Mirda Tušl, který po naprosto zbytečných a nic neřešících faulech obdržel červenou kartu po 15ti minutách na hřišti.

Bohužel, pět let se kádr neobměňoval a vzhledem k mnoha zdravotně indisponovaným oporám je to znát. Musíme pracovat dál a čas určitě přinese ovoce.

11/06/2018

SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU "B" 1:4 (0:3)

Branka: Honner J.

Sestava: Šindelář P. - Černý, Simandl, Honner J., Jirkovský V. - Rytíř, Šindelář J., Maxa O., Kočer - Kudláček, Mensah

Střídali: Prediger, Jirkovský D., Tušl, Chlad

V domácí derniéře se nám, bohužel již tradičně na jaře, nedařilo. I přesto, že jsme tentokrát nebyli doplnění o dorostence, ale o hráče A-týmu jsme nedokázali se soupeřem příliš držet krok. Rozhodnuto bylo po poločase kdy hosté proměnili všechny šance, které od nás dostali, my naopak měli pouze jednu pološanci a měli kopat penaltu. ...............

28/05/2018

SOKOL ŘÍMOV - SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ 4:1(1:1)

Branka: Prediger

Sestava: Šturma - Homoláč, Maxa O., Simandl, Boháč - Šejnoha, Šindelář D., Jirkovský D., Prediger - Kudláček, Kotnauer

Střídali: Tušl, Bürger T., Šindelář P.

Kdo neznal favorita utkání už před zápasem podle jarních výsledků, poznal ho bezpečně již od úvodních minut. V naší opět silně kombinované sestavě jsme v úvodu vyklidili střed hřiště a domácí tak na hřišti bezpečně kombinovali a hned od úvodu drželi otěže zápasu v rukách. Do první větší šance jsme je pustili asi po deseti minutách, kdy ale zakončovali těsně vedle branky. My se asi po čtvrt hodině trochu osmělili a předvedli několik pěkných průniků většinou vedené Šejnohou nebo Predigerem na stranách hřiště. Ty ale bohužel k žádné větší šanci nevedly. Domácí si pravidelně v intervalu cca 10ti minut vytvořili vždy jednu tutovku, dvakrát však mířili trestuhodně mimo, jednou dobře zasáhl Šturma. To Šejnoha nedokázal vyhrát souboj na půlce a římovští podnikli rychlý protiútok, na jehož konci domácí útočník zakončoval do prázdné – 1:0. To nás ale malinko probudilo. Další náš náznak protiútoku však zmařil rychlým výběhem domácí „brankář“. Což nebylo poprvé ani naposledy..možná škoda, že nechytal opravdový brankář:-) Poté následovala další tutovka Římova, která opět skončila střelo letící pár decimetrů vedle tyče. My potrestali domácí pět minut před půlí, kdy Kudláček rychle vhodil aut na Jirkovského, ten se zbavil u rohového praporku hráče a poslal míč na vápno, kde se do něj opřel Matěj Prediger a vyrovnal – 1:1! Ještě do poločasu jsme mohli vést, to Kudláček vysunul na pravém křídle Šejnohu, který takovým lobem přehodil brankáře, ale bohužel dobíhající obránce byl u míče o metr blíže než Prediger a stav tak zůstal nerozhodný.

Druhý poločas začal velkým tlakem domácích. Ti kopali čtyři rohy, při nichž se pokaždé dostali k zakončení a jednou nás zachránila tyč a podruhé na brankové čáře Simandl. My už se v druhé půli tolik do protiakcí nedostávali a snažili se odolávat tlaku domácích. Za zmínku stojí snad jen zakončení Šejnohy, po tvrdé práci Kotnauera v napadání a zisku míče. Domácí strhli vítězství na svojí stranu po hodině hry, kdy po rychlém kontru a nedohodě našich obránců v hlavičkovém souboji skóroval střelou na zadní tyč Kollár – 2:1. My mohli ještě vyrovnat a poté strhnout vedení na naší stranu. To dvakrát utekl po levém křídle Tušl, jednou připravil dobrou pozici pro Kudláčka, který však cca z penaltového puntíku trefil obránce a poté pro Predigera, kterého ale také vychytal brankář! Rozhodlo se v poslední čtvrthodině, když už většina našeho mužstva bez tréninku, po kocovině či prostě nezvyklí hrát takové porce minut nestíhala. Nejprve se nám nepodařilo odkopnout střílený přízemní centr, a domácí z blízka doklepli do branky – 3:1 a poslední branku pak dali domácí po chybě našeho stopera, který prohrál poměrně snadno souboj ve vlastním vápně – 4:1.

SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ - HORNÍ STROPNICE 4:3 (1:0)

Branky: Jirkovský V., Černý, Prediger, Šindelář D.

Sestava: Šindelář P. - Černý, Simandl, Bohdal, Boháč - Jirkovský V., Maxa O., Šindelář J., Beníšek - Prediger, Šejnoha

Střídali: Tušl, Kotnauer, Šindelář D., Bürger T.

Úvod utkání nám vyšel velmi dobře. Soupeře jsme přehrávali a poměrně brzy jsme se dostali do vedení. To se prosadil důrazem Patrik Šejnoha a připravil gól pro pendla z áčka Vencu Jirkovskýho, který neměl větší problémy se skórováním 1:0. Bohužel poté naše hra lehce upadla a výsledkem bylo srovnání stavu, kdy si v poměrně přehledné situaci nezakřičel Páťa Šindelář, který zaskočil v brance za absentujícího Šturmu a Bohdal tak musel zbytečně odehrát hlavou. Bohužel míč zachytili hosté a pohodlně vyrovnali Valíčkem – 1:1. Naše hra pak byla poměrně rozháraná a plná nákopů a složitých řešení. Do poločasu se již ani jednomu týmu nepovedlo skórovat a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvod druhé půle se nám povedl na výbornou. Nejprve po orhovém kopu prodloužil na přední tyči Šejnoha a Filip Černý neměl problém z blízka doklepnout míč do sítě – 2:1. Chvíli poté po chybě v rozehrávce využil šanci ke skórování kanonýr dorostu Matěj Prediger a potvrdil, že skvělé výkony podává i v dospělé kategorii – 3:1! Co je trochu smutné, že i přes brzké vedení o dvě branky jsme se neuklidnili a soupeř působil lepším dojmem. My se uchylovali pouze k nákopům a nedařilo se nám držet míč. Nicméně i přesto se nám podařilo opět zvýšit náskok. Další dorostenec Kotnauer pustil míč na vápno na dalšího mládežníka Dominika Šindeláře, který střelou z vápna zvýšil již na 4:1! Ani to nás ale neuklidnilo a soupeře jsme dalším zvolněním tempa půstili na dostřel, když skóroval dvakrát v poslední pětiminutovce. Alespoň těsné vítězství jsme tak uhájili a připsali si další tři body do tabulky. Z předvedené hry však skákat radostí nemůžeme.

SK MLADÉ - SK JANKOV "B"/ SOKOL DUBNÉ 4:1 (1:0)

Branka: Tušl

Sestava: Šturma - Brabec, Simandl, Šindelář J., Černý - Kočer, Maxa O., Šejnoha, Chlad - Kudláček, Prediger

Střídali: Boháč, Tušl, Šindelář D., Beníšek, Kotnauer

V souboji s téměř jistým postupujícím jsme od začátku utkání tahali a kratší konec a bylo otázkou času, kdy se dostanuou domácí do vedení. To opravdu netrvalo dlouho a po trestuhodně nepohlídaném míči na pravé straně domácí vedli. Během druhého poločasu pak Mladé dosáhlo až čtyřbrankového rozdílu a až poté se nám podařilo korigovat střídajícím Tušlem na konečných 4:1.

06/05/2018

SK JANKOV "B"/ SOKOL DUBNÉ - NOVÉ HRADY

NEHRÁNO

Bohužel, hosté z Nových Hradů, nejspíš z důvodu malého počtu hráčů, nedorazili.

Při nejbližším zasedání STK nám tak s největší pravděpodobností připlují tři body za kontumační vítězství 3:0.

Při dopíjení soudku na hřišti bylo dohodnuto, že všechny tři branky vstřelil Cíca, tak se můžeme těšit asi na další soudek:-)

Hosté z Hradů si tak společně se sousedy ze Stropnice nejspíš zpečetili sestup do nižší soutěže, a co si budeme povídat...kterému týmu z okolí Budějc to bude vadit?! Ty dálky?!

23/04/2018

SK JANKOV „B“/SOKOL DUBNÉ – SLAVOJ HRDĚJOVICE „B“ 1:2 (1:2)

Sestava: Komárek – Brabec, Simandl, Řezníček, Černý – Jirkovský V., Rytíř, Maxa O., Kočer – Prediger, Šindelář D.

Střídali: Jirkovský D., Chlad, Tušl, Boháč, Beníšek

Po výsledkově nevydařeném utkání na Srubci, kde byla sestava lepena na poslední chvíli, jsme odehráli domácí utkání s Hrdějcemi. Problémy s absencemi byly stejně velké, možná ještě větší a tak většinu týmu tvořili hráči dorostu a Áčka. Bohužel, i když byl výsledek těsnější, tak ani tentokrát to na body nestačilo.

Od úvodu byli aktivnější hosté a o něco lépe kombinovali. My se nemohli moc dostat do hry a hrálo se nějakou chvíli bez šancí. Až po asi deseti minutách se osmělili hosté a jeden z jejich hráčů střílel přízemní ranou kousek vedle levé tyče brankáře Komárka. Byl to právě Jan Komárek, kdo po čtvrt hodině svojí rozehrávkou zavařil obráncům, Simandl se nechal snadno obehrát a zkušený Tomka měl na hranice velkého vápna spoustu času a poslal nikterak razantní míč k tyči – 0:1. Nám se příliš nedařilo soupeře zatlačit a ani celkově překvapit. Aktivně si počínal v našem týmu jen Václav Jirkovský, který zlobil na pravé straně, ale centry nikoho nenacházely. Dva průniky si připsal i Prediger, ale i jeho nebezpečný centr byl o pár milimetrů výše než hlava V.Jirkovského. Druhý g=ol přidali hosté po půl hodině, kdy se opět prosadil zkušený Tomka – 0:2. Až poté jsme se dostali k ohrožení hostující branky. Jednu branku vstřelil po přihrávce z hloubi pole Prediger, který prostřelil Nováka, ale protože se nejspíš nacházel ve velmi, velmi těsném ofsajdu, tak nebyl uznán. Za kvalitní výkony z posledních týdnů byl Matěj Prediger odměněn pár minut nato, kdy se s míčem otočil ve vápně a z levé strany poslal míč přesně k vzdálenější tyči – 1:2! Poločas tak skončil po čtyřech brankovýc h příležitostech jednogólovým vedením hostů.

Druhá půle přinesla snad ještě méně zábavy než první. Hrálo se převážně mezi vápny a každý chvilku tahal pilku. Nikdo se nedostal do žádného většího tlaku, natož pak do nějaké větší příležitosti. Za zmínku může stát snad jen střela Martina Rytíře z dvaceti metrů, která však letěla nějakého půl metru vedle branky a nechala tak hosty přece jen v klidu. Nám nepomohlo ani vysunutí Martina Řezníčka směrem dopředu. Bohužel, odehráli jsme zápas bez nějakého překvapivého momentu a opět odešli poraženi.

16/04/2018

SLAVOJ SRUBEC - SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ 6:1 (4:0)

Sestava: Šturma – Prediger, Řezníček, Bohdal, Simandl – Kočer, O. Maxa, Homoláč, Jirkovský D. – Šindelář D., Holba

Střídali: Boháč, Tušl, Kudláček, Bürger T.

Branky: Jirkovský D.

Dle tabulky se mělo jednat o vyrovnané utkání soupeřů, jež od sebe dělí pouze skóre. Bohužel již v průběhu bylo jasné, že pojedeme k utkání ve značně kombinované sestavě.. Namátkou chyběli tahouni z posledních sezon - Honner, Brabec, Černý, Šindelář, Rut a Ježek, což se muselo nějak projevit. Zdeněk Bürger tak do zbraně povolal i matadora Martina Řezníčka a doplnil tým dalšími dorostenci. Bohužel ani to nestačilo a odešli jsme nejen s nulou na kontě bodů, ale také s pořádným přídělem.. Maj na Srubci štěstí, že zrovna na ně se skoro nikdy nesejdeme..:-)

Nutno říct, že i přes velké absence se nedá mluvit o nějakém herním propadáku, ale bohužel zápas tentokrát úplně dvakrát nesedl našemu strážci svatyně, i to se stává.. Černý den si vybral hned od úvodu. V páté minutě poslali domácí dlouhý nákop dopředu a Šturma netakticky vyběhl do tmy a domácí útočník už neměl problém ho přehodit a míč se došoural do branky – 1:0. Za pár minut bylo ještě hůř, když si strážce svatyně došel pro rohový kop, nicméně si místo chycení míč pouze sklepl k nohám, kde domácí hráč pohodlně dorazil do branky – 2:0. Strašidelný úvod završila sedmnáctá minuta, kdy domácí posílali centr z levé strany a Martin Řezníček ho  sklepl krásně ke gólmanovi, který však bohužel vybíhal někam mimo vápno a míč se tak dokutálel do branky – 3:0. Za nás se dá mluvit o pár trochu zajímavějších střelách. Poté byl ve vápně faulován tradičně aktivní Petr Holba a kopali jsme penaltu, na kterou šel nadějný dorostenec Matěj Prediger. Bohužel, nervozita z něj stříkala na kilometry daleko a není tak divu, že poslal míč do klacku! Pak přišel náš přímý kop dva až tři metry za vápnem, ale ani z něj nám pšenka nekvetla. Co se nepovedlo nám, tak zvládli domácí. Těsně před pauzou se vzájemně přidržovali Bohdal s domácím hráčem a z následné penalty to bylo 4:0! Poté už poločas skončil.

V druhém poločase jsme zahráli solidně a měli šance. Nejprve Prediger sám před brankou zakončoval svou slabší pravačkou technicky na zadní tyč, ale domácí brankář vytáhl nohou ven! Poté šel opět Prediger společně s Kudláčkem na jednoho obránce, Prediger zakončoval krásnou křižnou střelou, ale míč skončil jen na tyči! Do třetice to byl aktivní Prediger, kdo střílel tvrdě pod víko, ale domácí obránce kvalitním reflexivním zákrokem vyrazil opět na brankovou konstrukci! Po jednom z rohových kopů propadl míč k Řezníčkovi, ale i jemu střelu brankář zlikvidoval. Po našich šancích přišla akce domácích, kdy po nikterak úžasné střele bohužel opět skórovali – 5:0. Šestou branku přidali domácí po faulu Simandla a následné standardní situaci, kdy náš nejmenší hráč hlídal nejvyššího hráče Srubce, pro kterého tak nebyl problém skórovat – 6:0! Náš čestný úspěch přišel asi deset minut před koncem, kdy si pěkně vyměnili míč na levé straně Prediger s Boháčem a po Boháčově centru se ze vzdálenosti penaltového puntíku trefil premiérově v mužích David Jirkovský – 6:1! Tak taky utkání skončilo.

Škoda, domácím jsme většinu branek lacino darovali a navíc v podstatě co měli, to proměnili. Výsledek je tak možná až příliš krutý. Jedeme dál!

08/04/2018

SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ - FK BOROVANY 2:2 (1:0)

Sestava: Šturma – Brabec, Honner, Simandl, Černý – Kočer, O. Maxa, Šebelka, Rytíř – Ježek, Holba

Střídali: Boháč, Homoláč, Tušl, Kudláček, Mareš

Branky: Kočer, Kudláček z pen.

Opravdu krásné jarní počasí (alespoň na pohled) a kvalitní soupeř a v neposední řadě asi i posílená sestava přilákalo na Hajsák lehce nadprůměrnou návštěvu. Dal se očekávat šlágr kola a kvalitní podívaná. Bohužel, terén i počasí byli proti.

Hned na úvod jsme si připsali lehké zaváhání, když prolítl naším vápnem míč bez našeho povšimnutí a hostujícímu útočníkovi chyběl jen kousek, aby na něj dosáhl a zakončil. To bylo na delší dobu to nejzajímavější. Bohužel terén byl poměrně drnovitý a hráči obou týmů měl obrovský problém udržet ho na zemi. Tím se bohužel poměrně výrazně eliminovala naše výhoda dvou technicky zdatných posil z Áčka. Přesto se právě jim podařilo zakombinovat, ale Rytíř po Šebelkově vysunutí do křídla odcentroval příliš vysoko. Nefungovaly ani nákopy vzduchem, protože velmi silný vítr většinou odnesl míč daleko za naše útočníky. Poté měl zajímavou příležitost Ježek, jehož po kombinaci středem našel na vápně Ondra Maxa, Ježek však střílel z dobré pozice levačkou kousek nad branku! Poté měl velkou šanci hostující Faktor, jenž z poloviny hřiště prošel kolem čtyř(!) našich obránců, ale jeho přízemní zakončení Šturma skvěle srazil na roh! Chvíli před poločasem jsme se dostali do vedení, kdy si Maxa hezky na vápně obhodil obránce, posunul míč do strany na Dana Kočera, který zkušeně k tyči proměnil – 1:0! Poločas tak skončil naším zaslouženým vedením. Většina akcí vzduchem však končila daleko v zámezí (hráli jsme po větru).

O vedení  jsme přišli hned po pár minutách druhé půle, kdy se hosté prosadili kombinací přes šířku hřiště a hostující útočník z rohu vápna střelou na zadní tyč vyrovnal – 1:1. Hosté byli poté o něco lepší a my se ani za pomoci dlouhých odkopů nedokázali vymanit s územního tlaku, protože jsme nedokázali překonat silný vítr. Hosté pak měli ještě jednu velkou šanci, kdy střelec první branky střílel tentokrát z levé strany jen pár centimetrů vedle tyče! Paradoxně jsme to byli my, kdo šel opět do vedení. Kudláček se prosadil na levé straně a hostující obránce při snaze zblokovat jeho centr trefil míč rukou. Penaltu si vzal na starost právě Martin Kudláček a zkušeně proměnil – 2:1! Bohužel, hosté byli opravdu o něco přesvědčivější a o něco lépe se jim dařilo kombinovat a tak jsme opět inkasovali. Náš nedůrazný odkop zachytili ještě před půlkou, dvěma přhrávkami se dostali na roh vápna, Pilát se pak zbavil kličkou Filipa Černého a střelou k tyči nedal Šturmovi šanci – 2:2. Tak utkání, které mělo být šlágrem, ale které příliš krásy nepobralo, také skončilo. Bohužel, nutno uznat, že i přes posílenou sestavu jsme byli o něco horší než soupeř a bod musíme brát jako realitu.

01/04/2018

SOKOL NEPLACHOV - SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ 0:1 (0:0)

Branka: 76. Ježek

Karty: Simandl, Šindelář, Tušl

Sestava: Šturma - Brabec, Bohdal, Simandl, Prediger - Kočer, J. Šindelář, O. Maxa, Chlad - Holba, Ježek

Střídali: Boháč, Tušl, D. Šindlář, D. Mareš, Kudláček

Na půdu Dolního Bukovska, kde Neplachov pobývá v azylu, jsme jeli oslabeni o několik opor, naopak se vrátili do sestavy matador Petr Holba a Jan Šindelář. Poprvé se také představila posila z Bosche, resp. z Vysočiny, Tomáš Chlad.

V prvním poločase bylo několik tutovek na obou stranách. Novic v našem týmu Tomáš Chlad trefil tyčku, Petr Holba pak dorážel ve skluzu, ale netrefil! Hosté měli šanci po centru ze strany, ale domácí hráč z malého vápna přestřelil. Následně jsme měli několik zajímavých situací po centrech z levé strany, kde se dařilo Predigerovi, ale Holbovi vždy chybělo pár centimetrů, aby na míč dosáhl. Další velká šance Neplachova přišla poté, co Simandl dával malou domů Šturmovi, který však dlouho otálel s rozehráním, až namazal domácímu útočníkovi, který však "ohrozil" Šturmu střelou odpovídající spíš malé domů. Poté Honza Šindelář našel na zadní tyči Holbu, kterého však vychytal domácí brankář. Poslední šanci měli domácí, kteří utekli našim stoperům, snažil se obejít i Šturmu, ale zamířil nakonec z úhlu vedle.

V druhé půlce se nám po nebezpečných centrech podařilo dvakrát trefit zařízení! Celkově jsme byli lepší, ale i domácí občas zahrozili, kdy po chybné rozehrávce utekli a míč skončil vedle branky snad jen díky drnu! I následně jsme byli lepší a vytvořili si před brankou několik závarů. Nakonec nerozhodl utkání nikdo jiný, než kanonýr Michal Ježek, jenž využil zaváhání domácího obránce, který netrefil míč a po úniku uklidil míč levačkou k tyči!! Závěr utkání jsme už nějak dohráli i ve velmi kombinovaném rozestavení/pozicích, kdy například starý plašan a letec Holba zakončil utkání ve středu zálohy:-) Důležité tři body jsme si ale připsali! A nyní už čekáme jen basičku od nováčka, děkujeme!!:-)

SK JANKOV "B"/SOKOL DUBNÉ - D. VODA "B" 0:1(0:0)

Sestava: Šturma - Brabec, Honner, Simandl, V. Jirkovský - Kočer, Homoláč, O. Maxa, Prediger - D. Šindelář, Ježek

Střídali: Boháč, Tušl, Beníšek, Mareš, D. Jirkovský

První jarní kolo jsme odehráli na umělce na Hluboké a celé utkání odpovídalo tomu, že šlo o první zápas v tomto roce(nevim jak pro soupeře, ale podle mně taky nevypadali kdovíjak rozehraně). Dobrovodští zahrozili jako první, kdy po zmatcích ve vápně zakončovail nebezpečně z hranice penalty, ale Šturma reflexivně vyrazil. Zápas byl pak delší dobu nemastný, neslaný. Kombinace bylo jako šafránu a většinou končila špatnou přihrávkou, špatným zpracováním a následným soubojem. K vidění bylo spíš jen pár nepřesných posouzení od rozhodčího a dlouho nic zajímavého. Jedna střela Ježka těsně vedle, a jedna tutovka Dominika Šindeláře, který však z pěti metrů před prázdnou brankou přestřelil i síť za brankou.

Úvod druhé půle patřil hostům z Dobré Vody, kteří se na dlouho usadili na naší polovině a nepouštěli nás z ní. My jsme zas nepouštěli hosty k nějakým loženkám. Po dvaceti minutách se to změnilo a třemi rohovými kopy jsme se dostali do hry. Dvakrát se do nebezpečného zakončení dostal Ježek, kterého nejprve reflexivně vychytal brankář a poté za přelobovaným brankářem zaskočil orbránce. Po centru Predigera se dostal k zakončení Beníšek, ale i toho brankář vychytal a vyrazil na roh. Bohužel hosté se opět osmělili v závěru a díky asi 5ti minutové aktivitě v okolí našeho vápna se jim podařilo po rohu a trestuhodném nepohlídání hráče ve vápně vstřelit jedinou branku utkání. Na úvod jara jsme tak prohráli, především díky neproměněným šancím.

Reporty z utkání

Snad začneme prvním jarním zápasem..

Historická výhra v okresním přeboru

Mladé Jankov/Dubné 1:2 (1:1)

Ač hosté prohrávali, dokázal do poločasu vyrovnat z přímého kopu Martin Kudláček.¨

Ve druhé půli rozhodl o výhře střelou k tyči stoper Lukáš Simandl

Sestava: D. Pavlík - Cimrhanzl, Simandl, J. Honner, Černý - Šindelářl, Maxa, Rut, Hejda - Kudláček, Jirkovský

Střídající: Hála, Boháč, Popelka, V. Maxa, Bürger

Střelci: 21. Moudrý - 43. Kudláček, 67. Simandl

ŽK: Kočvara - Kudláček

Bez branek

Jankov/Dubné - Čtyři Dvory B 0:0

V prvním poločase byla hra vyrovnaná na obě strany, bez větších brankových příležitostí, se kterými by si brankaři nedokázali poradit. Za zmínku stojí snad jen hlavička Ondřeje Maxy, které ovšem chyběla razance.

Druhý poločas patřil domácím, ovšem dopravit míč do brány byl nadliský úkol. Nejvážnější příležitosti měl domácí Lukáš Fajtl, který těšně minul z přímého kopu. Blízko rovněž byli Řezníček nebo navrátilec do sestavy Jan Honner, ovšem koncovka byla opravdu zakletá.

Sestava: D. Pavlík - Brabec, Simandl, Řezníček, Cimrhanzl -Šindelář, Maxa, Rut, T. Bürger - Šulc, Hejda

Střídající: Hála, Tušl, Boháč, Fajtl, J. Honner

ŽK: Maxa, Řezníček, Šulc - Janura

Zasloužená výhra

Jankov/Dubné - Horní Stropnice 2:0 (1:0)

Za Dubné nastoupila k druhému zápasu posila ze Žabovřesk brankář David Pavlík, který vyřešil dlouhodobé trápení na tomto postě a hned zajistil svým výkonem druhou výhrou.

Po dlouhé pauze vynucené zraněním nohy nastoupil k prvnímu zápasu jankovský Roman Mužík.

O první gól se postaral hned v 5. minutě Martin Kudláček po nahrávce Fajtla. Domácí si zápas zkomplikovali ve 25. minutě, kdy se nechal za oplácení vyloučit stoper Lukáš Simandl.

Domácí defenziva ovšem fungovala bez problémů. Ve druhém poločase uklidnil domácí řady Roman Mužík, který proměnil penaltu na Lukáše Fajtla.

Nervózní závěr už branku nepřinesl a tak zápas skončil zaslouženou výhrou domácích.

Sestava: D. Pavlík - Brabec, Simandl, Řezníček, Cimrhanzl - Fajtl, Maxa, Rut, T. Bürger - Mužík, Kudláček

Střídající: Hála, Tušl, Boháč, Černý

Střelci: 5. Kudláček, 53. Mužík

ŽK: Mužík - Szypula, Kořínek

ČK: Simandl

Venku rozhodly opory

Týn nad Vltavou B - Jankov/Dubné 1:3 (0:2)

Sestava: D. Pavlík - Brabec, Simandl, Cimrhanzl, Ježek - Fajtl, Maxa, Šindelář, T. Bürger - Rut, Kudláček

Střídající: Tušl, Beníšek, Boháč

Střelci: 58. Vanda - 19. Ježek, 27. Kudláček, 72. Šindelář

ŽK: Vlk, Maruška - Kudláček

První výhra v sezóně

Jankov/Dubné - Nové Hrady 3:1 (0:0)

Z obvyklé sestavy domácích vypadlo hned několik opor - Šindelář, Černý, Bohdal, Kudláček, Brabec - a tak byl kádr pro domácí zápas doplněn hráči z jankovské pětatřicítky a A-týmu.

Branky začali padat až ve druhém poločase. Nejprve z penalty skóroval legendární Václav Maxa. Bohužel vedení netrvalo dlouho a o čtyři minuty později srovnal Jan Marhoun. Naštěstí se domácím podařilo strhnout vedení na svou stranu. Po rohovém kopu a hlavičce Ježka si dal vlastní branku Zdeněk Hrbáček. V nastaveném čase pečetil výhru další legendární útočník Petr Stejskal.

Sestava: Pavelec – Fajtl, Řezníček, Simandl, Ježek – Hejda, Sedlic, O. Maxa, Rut - V. Maxa, Voráček

Střídající: Hála, Tušl, T. Bürger, Stejskal, Boháč

Střelci: 57. V. Maxa, 74. vlastní, 90. Stejskal - 61. Marhoun

ŽK: Řezníček, Simandl - Winsberger, Jelínek, Hrbáček